45 let od vzniku firmy

9. 4. 2021

Naše společnost slaví 15. dubna 2021 čtyřicetpět let od svého založení. Za tuto dobu se firma mnohokrát změnila a reagovala tak na podněty a změny ve společnosti a na trhu. Za nejdůležitější pokládáme 2 změny:

  • v červenci 1992 se změnila právní forma – „Společný podnik“ se transformoval na akciovou společnost.
  • v únoru 2012 koupil společnost od stávajících majitelů koncern Agrofert a.s.

V posledních letech AGP Domažlice prošel významnou transformací. Byly odštěpeny 2 divize (služby zemědělcům a kamionová doprava) do jiných společností holdingu a společnost do sebe fůzovala dvě firmy z oblasti PHM a několik čerpacích stanic od firem koncernu. Divize výroby stavebních hmot byla prodána soukromému subjektu mimo koncern Agrofert.

V současné době má AGROPODNIK DOMAŽLICE a.s. své provozovny ve 14-ti obcích po celé ČR. Mimo skladu PHM napojeného na vlastní železniční vlečku, provozuje AGP 14 čerpacích stanic PHM všech typů – od malých podnikových, přes veřejné samoobslužné, až po veřejné s obsluhou.

Společnost se v oblasti PHM zabývá také skladováním. Je vybavena technologií pro aditivaci a mícháním biosložky do PHM, značkování a barvení ETO. Mimo zásobování vlastních ČS PHM naše flotila autocisteren zásobuje mnoho smluvních partnerů a podílí se na dopravě produktů dalších sesterských firem z koncernu.

Mimo moderní technologie jsou naší devizou zkušení zaměstnanci. Mnozí kolegové jsou ve společnosti bez přestávky více než 35 let a máme mezi sebou i pamětníka jejího založení před 45-ti lety. Fluktuace je v AGP skutečně minimální, což přispívá k atmosféře „rodinné“ firmy, kde se všichni velmi dobře znají a ví, co od sebe vzájemně očekávat. Vážíme si věrnosti našich zaměstnanců. Mnozí nedochází obvykle ani do důchodu, ale pracují ve firmě dál. Generační obměna nás však čeká v dohledné době a proto jsme také rádi za každého mladého zaměstnance, který k nám nastoupí a převezme štafetu.

45 let je u člověka solidní dospělý věk, kdy má za sebou značné životní zkušenosti a před sebou ještě dlouhou kariéru. Vnímáme to obdobně i u naší a.s. – máme mnoho zkušeností na kterých můžeme stavět a před sebou prostor pro další rozvoj firmy.